Каталог товарів
Авторизуйтеся для отримання
розширених можливостей

Родина ПАТОНIВ

Патон Євген Оскарович

Патон Євген Оскарович

Видатний український вчений у галузі зварювальних процесів та мостобудування, Академік АН УРСР (1929). Заслужений діяч науки УРСР (1940). Фундатор і перший керівник Інституту електрозварювання АН України. Є.О. Патон народився 5 березня 1870, м. Ніцца, Франція, майже всю частину свого зрілого життя присвятив становленню та розвитку зварювальної справи, має понад 93 праці у сфері зварювання, зробив фундаментальний внесок у розвиток України, як індустріальної держави.

У 1941-1943 роках "батько" зварювання проводить дослідження по створенню технології зварювання спеціальних сталей, фізичних основ горіння дуги під флюсом, зварюваності металів, створює новий клас зварних конструкцій, керує роботами по створенню виробництва зварних труб, суден, машин різного призначення. Він - автор і керівник проектів більше 100 зварних мостів. Серед них один з найбільших в світі - суцільнозварний міст через Дніпро в Києві.

Зварюванню належить
майбутнє
Оскар Петрович Патон,<br>1900 р. Оскар Петрович Патон,
1900 р.
...хочу, щоб з тебе вийшла серйозна людина, щоб ти потрібен був ще кому- небудь, крім самого себе і своїх батьків.
О.П. Патон
... я знаю, що дає найбільшу радість. Це вміння поставити собі нехай маленьку, але самостійну мету і наполегливо домагатися її досягнення. Знати, чого ти хочеш досягти в житті, – велике щастя. Мій вибір був зроблений твердо: я буду будувати мости.
Є.О. Патон
Гімназист Євген Патон,<br>Бреслау 1886 р. Гімназист Євген Патон,
Бреслау 1886 р.
ВІД БАТЬКА Я УСПАДКУВАВ:
  • Любов до незалежності
  • Гордість, несумісну із запобігливістю перед начальством. Тому я завжди соромився просити за себе.
  • Слабо розвинена товариськість, внаслідок чого я мало обертався в товаристві і мав невелике коло знайомих.
  • Сильно розвинений практицизм. У будь-якій роботі мене завжди насамперед цікавить її мета і практична цілеспрямованість.
  • Поспіх у роботі.
  • Вимогливість до підлеглих і до себе теж.
  • Наполегливість у здійсненні наміченої (накресленої, визначеної) мети.
НАВЧАННЯ
Електрозварювання
Наука йде у виробництво
Праця на все життя
Борис Євгенович Патон
(1918-2020)

Патон Борис Євгенович

Український науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук (1952); Президент НАН України (1962—2020), двічі Герой Соціалістичної Праці, перший нагороджений відзнакою «Герой України».

Директор Інституту електрозварювання імені Євгена Патона НАН України (з 1953); генеральний директор Міжгалузевого науково-технічного комплексу «Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона» (з 1986); президент Міжнародної асоціації академій наук (з 1993); член Ради з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України (з березня 1996); голова Комітету з Державної премії України в галузі науки і техніки (з грудня 1996); член Державної комісії з питань реформування, розвитку Збройних сил України, інших військових формувань, озброєння та військової техніки (з березня 2003); перший заступник голови Національної ради зі сталого розвитку України (з травня 2003).
Біографія
Пам’ятайте: ми народилися не для того, щоб стояти на місці. Не давайте послаблювати в собі діяльну напругу. Цінуйте кожний свій день і годину. Ще давні мислителі зрозуміли, що саме людина, людське життя – мірило всього. Ваше власне життя – не виняток...

Б.Є. Патон