Каталог товарів
Авторизуйтеся для отримання
розширених можливостей

Про компанію

Завод Патон є одним з провідних українських виробників зварювального обладнання та матеріалів, а також займає лідерське місце серед виробників даного напрямку на території СНД.

На сьогоднішній день завод випускає понад 30 моделей зварювального обладнання, у таких напрямках як:
  • Зварювальні апарати (від 150А до 630А);
  • Зварювальні напівавтомати (від 160А до 630А);
  • Аргонодугового інвертори (від 200А до 315А);
  • Апарати повітряно-плазмового різання (від 40 до 100А);
  • Мультифункціональні цифрові інвертори (від 250А до 350А).
Завод має власну конструкторсько-технологічну базу і виробничі потужності, оснащені високоякісним обладнанням для розробки, виробництва з нуля нових зразків зварювального устаткування і матеріалів, аналоги яких відсутні в Україні.

Завдяки 60-ти річному досвіду у виробництві, широкому асортименту зварювального обладнання і матеріалів вищої якості, ми задовольняє потреби фахівців зварювальної справи, як в Україні, так і у більш 30 країнах світу.
60 років історії PATON
1959
Становлення Дослідного заводу, з ініціативи Б.Є. Патона, як однієї зі складових Інституту електрозварювання до складу якого увійшли: Інститут, Дослідне Конструкторське Бюро і Дослідний завод.

У ці роки завод широко освоював нові технологічні ділянки, що дозволяли випускати не тільки поодинокі установки, розроблені інститутом і ДКБ, а також деякі зразки у вигляді дрібносерійного виробництва. Одним з них є малогабаритний трансформатор СТШ- 250, призначений для монтажних та ремонтних робіт.

1963
У 1963 році завод виготовив і розпочав поставляти Челябінському трубопрокатному заводу спеціальні апарати А 850 і А 943 для зварювання труб великого діаметру, які використовувалися для газопроводів «Бухара- Урал» і «Дружба».
1964
У 1964 році завод здійснив поставки апаратів А 899, що призначені для зварювання лонжеронів тракторів, Волгоградському тракторному заводу. Зварювальна апаратура, виготовлена Дослідним заводом, успішно демонструється в ці роки на міжнародних виставках і ярмарках в Брюсселі, Нью-Йорку, Марселі, Лейпцигу та ВДНГ СРСР.
1969
16 жовтня 1969 року екіпажем корабля «Союз-6» в складі льотчиків - космонавтів В. Кубасова та Г. Шоніна вперше на орбіті за допомогою унікальної установки «Вулкан», виготовленої на Дослідному заводі, проведено зварювання електронним променем, плазмою та електродом, що плавиться.
1970
У 1970-1972 роках освоюються нові виробничі площі, які дозволили значно розширити номенклатуру випуску зварювальної апаратури.
1972
У 1972 році завод розпочав виготовляти спеціальну техніку для сільського господарства.
1973
У 1973 році розпочався початок виробництва спеціальних багатопостових випрямлячів ВМГ 5000 для підприємств суднобудівної промисловості, а також апаратів для електрошлакового, контактного та мікроплазмового зварювання, які не випускалися іншими заводами в СРСР.
1975
У 1975 році заводом було виготовлено спеціальну апаратуру «Аракс» для проведення радянсько-французького наукового експерименту в навколоземному космічному просторі між островом Кергелен - Франція і селищем Согра на півночі СРСР за допомогою ракети «Ерідан».

Трьом виробам заводу: випрямлячу ВМГ 5000, напівавтомату А1114М та трансформатору СТШ-250 присуджується державний Знак якості.

1976-1978
В 1976- 1978 роках завод успішно виготовив та здійснив поставку заводу ЗІЛ технологічну лінію У-851 зі зварювання рам, Харцизському трубному заводу установку У 901 для збору і зварювання стиків багатошарових труб великого діаметра, Харківському тракторному заводу установку УД 133 для зварювання вузлів серійного трактора Т- 150.
1975-1980
В 1975-1980 роки завод здійснив поставки понад 50 комплектів зварювальної апаратури в Японію, Швецію, ФРН і США. Постійними споживачами стали автогіганти: ВАЗ, ЗІЛ та КамАЗ.
1979
У 1979 році завод виготовив унікальну установку «Испаритель» для термічного випаровування металів і нанесення тонко плівкових покриттів на борту космічного комплексу «Салют -6» в умовах невагомості і забортного вакууму на ряд зразків, виготовлених з конструкційних матеріалів.

Цей важливий експеримент ще раз підтвердив перевагу науково-виробничого комплексу ІЕЗ ім. Є.О.Патона, що об'єднує в собі вчених, конструкторів і виробників.
1980
У 1980 році було здійснено виготовлення та поставку Виксунському трубному заводу цілий комплекс спеціального зварювального устаткування для механізації зварювальних робіт, контролю операцій при виробництві багатошарових труб.

Присвоєно черговий Державний Знак Якості апаратам для електрошлакового зварювання А 550.

На міжнародному ярмарку в Лейпцигу установка УШ 118 для електрошлакового лиття отримала золоту медаль.

За впровадження на ряді великих заводів установок і спеціальних потужних джерел живлення для плазмово-дугового переплаву групі фахівців ІЕЗ і ДКБ, а також директору заводу Г. Б. Асоянцю присуджена Державна премія УРСР в галузі науки і техніки.

Зварювальна апаратура успішно реалізуються на підприємствах Ждановтяжмаш, Харцизький дротяно-канатний завод, Волгоградський Атоммаш, Куйбишевський завод клапанів та інші.

На замовлення зовнішньоторговельних організацій здійснюється поставка зварювального обладнання та комплектів запчастин в Австрію, Угорщину і Канаду.

1984
3 січня 1984 року за значні заслуги у розвитку науки і техніки в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії Науково-технічний комплекс ІЕЗ ім. Є.О.Патона, до складу якого входить Дослідний завод, нагороджений орденом Жовтневої революції.

У липні 1984 на комплексі «Салют-7» космонавти Світлана Савицька і Володимир Джанібеков вперше в світі в умовах відкритого космосу протягом 3 год. 35 хв. успішно виконали операції з різання, зварювання, пайки і напилення металевих пластин за допомогою портативної електронно-променевої установки УРИ, виготовленої Дослідним заводом.

1985
У 1985 році створюється Міжгалузевий науково-технічний комплекс (МНТК) до складу якого входить і Дослідний завод.
1988
На експорт до Фінляндії в 1988 році здійснюється поставка установки К 805 для контактно-стикового зварювання, а в Мексику - установки для магнітно-імпульсного зварювання Н-126.
1990-2000
Найскладніші роки в історії Дослідного заводу. Розпад Союзу істотно вплинув на промисловість всіх союзних республік, в тому числі і на Україну. Значно зменшилась потреба в унікальних установках для різних способів зварювання, завод різко скоротив обсяги виробництва.

Довелося відмовитися від великої філії заводу. Все обладнання було перевезено на територію основного заводу. Не дивлячись на це, завод продовжував випуск нових розробок ІЕЗ і ДКБ, але вже під реальні замовлення споживачів в країнах СНД.

В кінці 90 х років відбувається відродження промислового виробництва та будівництва. Різко зростає потреба в джерелах живлення для різних способів зварювання.

Приймається рішення освоїти виробництво найбільш затребуваних трансформаторів, випрямлячів і напівавтоматів. Завод самостійно розробив і освоїв дрібносерійне виробництво трансформаторів типу СТШ на струми 250, 315 і 400 ампер, випрямлячів типу ВД на струми 250,315 і 400 ампер і модернізованих напівавтоматів на струми 180,250 і 315 ампер.
2000-2010
На початку 2000 х років в ІЕЗ завершили розробку пристрою стабілізації горіння дуги УСГД, який істотно покращує процес зварювання на змінному струмі і дозволяє проводити зварку малої товщини алюмінієвих сплавів, використовуючи в якості джерела живлення трансформатор.

Співробітники заводу допрацювали серійні трансформатори СТШ і встановили в них стабілізатори горіння дуги СГД. У випрямлячах ВД передбачили можливість установки двох малогабаритних блоків, що поліпшують збудження дуги і виключають прилипання електрода при зварюванні на малих струмах кореневого шва не тільки труб, а й інших металоконструкцій.

Істотно модернізували напівавтомати і впровадили виробництво в двох виконаннях: джерело живлення в одному корпусі з подаючим механізмом і випрямляч і блок подачі виготовляються окремо.
2006
До цього часу завод, враховуючи появу на міжнародних ринках інверторних джерел живлення для, в основному, ручного дугового зварювання, створив групу співробітників і доручив їм розробити та розпочати виробництво інверторної техніки.
2008
У 2008- у році завод вже виготовляв малими партіями інвертори для ручного дугового зварювання на струми 120, 160 і 200 ампер трьох модифікацій
2013
До 2013 року завод виготовляв за спеціальними замовленнями апаратуру для дугового зварювання, наплавлення та електрошлакового переплаву.

2013 рік. Не тільки збільшується випуск класичних джерел живлення,а і у великих обсягах інверторні джерела не тільки для ручного дугового зварювання.

За спеціальними замовленнями відновлено виробництво потужних джерел живлення для електрошлакового зварювання і переплавки на струми 3000, 6000 і 10000 ампер, а також трьох видів тракторів для зварювання під флюсом і порошковим дротом на струмах до 1000 ампер. В якості джерел живлення для тракторів на заводі відбувається розробка і впроваджується виробництво універсальних випрямлячів ВДУ на струми 630 і 1200 ампер.

В країні відновлюють роботу заводи з виготовлення металоконструкцій, будівельні організації на яких широко застосовується дугове зварювання.

Тому в 2013 році завод освоїв виробництво багатопостових випрямлячів на струми 630 і 1200 ампер, а для монтажних і ремонтних робіт, а також істотно збільшив випуск інверторної техніки.

2014
У 2014 році завод закінчив виготовлення унікальних 4 х установок для зварювання роторів турбін для Харківського об'єднання «Турбоатом».

Установки розроблені ДКБ Інституту і спільно з заводом успішно впроваджені на «Турбоатомі».
2015
З початком 2015 року Завод відновлює роботу по розробкам в області зварювального обладнання.

Так, з травня 2015 впроваджується серійне виробництво баластних реостатів РБП-304 для регулювання зварювального струму при багатопостовому зварюванні випрямлячами Патон. І вже з червня 2015 року запускаються універсальні зварювальні випрямлячі ВДУ-6303П і ВДУ-1202П, призначені для автоматичного і напівавтоматичного зварювання в середовищі захисних газів і під флюсом, а також ручного дугового зварювання штучними електродами всіх типів. Плавне регулювання напруги і струму зварювання здійснюється за допомогою електронного блоку управління. При комплектації баластними реостатами дані випрямлячі можуть застосовуватися як багатопостові джерела живлення.

Також на початку травня 2015 року Завод завершив контракт, спільно з ДКБ Інституту, для ГК «Укрспецекспорту» з розробки та випуску партії зварювального обладнання для тропічного клімату з поліпшеними характеристиками і підвищеною надійністю.

Зварювальні випрямлячі моделі ВС-650 СР в комплекті з блоками БП-608, а також інверторні випрямлячі ВДИ-200Р були протестовані і відправлені для використання на одному з суднобудівних заводів Південно-Східної Азії (Республіка Союз М'янма).

У червні 2015 року випускається перша партія нових зварювальних інверторів «ПАТОН» серії «ЕКО». Серія "ЕКО" - це екологічність і економія. Ключовими перевагами даних апаратів стають малі масогабаритні параметри і можливість роботи зі слабкими (просаженими) мережами, що є важливим при виборі зварювального апарату для побутових цілей. Незважаючи на принцип комплексної економії, який був застосований при розробці серії «ЕКО», дані прилади комплектуються тільки якісними електронними компонентами та механічними модулями. Серія «ЕКО» призначена для ручного дугового зварювання електродом з підключенням до побутової мережі (220В) і представлена трьома моделями на зварювальні струми 160А, 200А і 250А, з тривалістю навантаження 40%.

У жовтні 2015 Завод займає лідируючі позиції ТОП 5 продажів мережі Епіцентр К. З квітня 2015 року щомісяця випускаються зварювальні апарати, ексклюзивно представлені в найбільшій торговельній мережі гіпермаркетів України Епіцентр К під брендом EVО. Продукція Заводу успішно конкурує з іншими іноземними виробниками, витісняючи навіть китайських виробників зварювального обладнання по співвідношенню «ціна-якість». Основними причинами стабільного інтересу клієнтів до обладнання Заводу від ТМ EVO стають:
  • вітчизняне виробництво (виготовлено в Україні),
  • адаптація роботи апаратів при зниженій напрузі в мережі (від 170 В),
  • гарантійний термін обслуговування 2 роки,
  • конкурентна ціна.
На початку листопада 2015 р Завод здійснює поставку зварювального обладнання для переоснащення вагонобудівного заводу Групи компаній CKD Kutna Hora a.s. (Чеська Республіка) - SCB Foundry, яка є одним з найбільших виробників якісної литої продукції в Європі. CKD Kutná Hora, a.s. має кредитний рейтинг ААА (Excelentní) і входить в сотню найбільш стабільних фірм Чеської Республіки. Парк спеціального обладнання ливарного цеху вагонобудівного заводу Групи компаній CKD Kutna Hora a.s. поповнюється зварювальним устаткуванням марки ПАТОН:
  • універсальні зварювальні випрямлячі ВДУ-1202П - для стругання вугільним електродом продуктів ливарного виробництва,
  • багатопостові зварювальні випрямлячі ВДМ-1202П в комплекті з баластними реостатами РБП 302 - для багатопостового зварювання електродами діаметром до 5 мм різних металоконструкцій для виробництва вагонів і локомотивів,
  • випрямлячі зварювальні ВС-650СР - для зварювання в середовищі CO2 різних конструкцій вантажних залізничних вагонів,
  • випрямлячі зварювальні ВС-650СР в комплекті з баластними реостатами РБП 302 - для багатопостового зварювання електродами до 5 мм,
  • напівавтомати зварювальні ПС-351.2 і аргонодугові інвертори АДИ-200S - для ремонтної ділянки вагонобудівного заводу.
У грудні 2015 року Завод починає випуск повністю цифрових зварювальних інверторів серії ВДИ Professional, а також напівавтоматів ПСИ-250S та ПСИ-250Р з новою панеллю керування і цифровим регулюванням параметрів. Цифрова панель управління дозволяє зварнику легко і точно вибрати режим зварювання і налаштовувати параметри зварювального процесу, починаючи з основної величини зварювального струму до тонких налаштувань вольт-амперної характеристики, рівня «гарячого старту», амплітуди струму в імпульсному режимі і т.д.
2016
На початку 2016 року Завод завершує контракт для машинобудівного заводу, спільно з ДКБ Інституту, по розробці і випуску спеціалізованого обладнання для електрошлакового зварювання металу товщиною до 450 мм. В ході робіт над проектом фахівці розробляють партію спеціалізованого зварювального обладнання: зварювальні апарати А-535 в комплекті із зварювальними трансформаторами ТШС 1000-3. Даним проектом Завод відновлює розробку і випуск спеціалізованого обладнання для електрошлакового зварювання, що користується попитом на великих промислових підприємствах.

У березні 2016 року Завод завершує розробку спеціалізованого аргонодугового інвертора для зварювання безперервним швом металу різної товщини. Цифровий АДИ-230P дозволяє проводити зварювання складних конструкцій з металу різної товщини безперервним швом, а також програмувати 6 ступенів зміни зварювального струму - від 12 до 230 А.

Також в березні 2016 року завод розпочав постачання двох нових моделей зварювального обладнання для торгових мереж Епіцентр К під брендом COMPASS:

  • зварювальний апарат інверторного типу COMPASS IWM-200 для ручного дугового зварювання на постійному струмі,
  • комбінований зварювальний апарат інверторного типу COMPASS CWM-200 в однокорпусному виконанні для ручного дугового зварювання, аргонодугового зварювання і напівавтоматичного зварювання в середовищі захисних газів на постійному струмі.

На початку квітня 2016 року, ДЗЗУ ІЕЗ ім. Є.О.Патона випускає електроди найбільш затребуваних марок за класичною рецептурою: АНО-21, АНО-36, АНО-4, АНО 13/45, УОНИ 13/55, МР-3, спецелектроди для наплавлення марки Т-590, зварювання чавуну ЦЧ -4, для зварювання високолегованих сталей ОЗЛ-8 і ЦЛ-11, а також електроди серії Elite за поліпшеною рецептурою від Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона: Elite АНО-36, Elite МД6013, Elite АНО 21.

До кінця квітня Завод завершує другий контракт на розробку спеціалізованого обладнання для електрошлакового зварювання виробів, товщиною до 200 мм. Фахівці розробили партію спеціалізованого зварювального обладнання: зварювальний самохідний апарат АШ115 в комплекті зі зварювальними випрямлячами ВДУ-1202П в якості джерел струму успішно застосовуються для зварювання цистерн і будівельних металоконструкцій.

У квітні 2016 р здійснюється поставка зварювальних інверторів ВДИ-160Е до Польщі для дистриб'юторської компанії, яка планує вивести обладнання «ПАТОН» на ринки Європи, включаючи Чехію, Литву, Латвію, Молдову та ін. країни. На ринку Грузії продається понад сто апаратів на місяць, налагоджена робота сервісного центру, ведуться переговори щодо постачання продукції марки «ПАТОН» в Вірменію і Азербайджан через дистриб'юторську мережу Грузії.

У липні 2016 року Завод поставляє першу партію зварювальних інверторів в Корею для дистриб'юторської компанії, яка планує вивести обладнання «ПАТОН» на ринки Кореї та інших країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону

У вересні 2016 року Завод завершує розробку і запускає серійне виробництво лінійки зварювальних інверторних напівавтоматів одно - і двухкорпусного типів ПСИ, які призначені для ручного дугового зварювання (РДС «MMA»).

У жовтні 2016 року ДЗЗУ ІЕЗ ім. Є.О.Патона виконав проект для ДП «Укроборонсервіс» зі створення автоматичної системи координування міномета. Команда фахівців Заводу завершує роботу в рекордно короткі терміни - 1 місяць, і проект представляється на XIII Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека - 2016», з 11 по 14 жовтня 2016 року в Міжнародному виставковому центрі.

З 1 жовтня 2016 року відкривається новий магазин ПАТОН в м. Дніпро - одному з найбільших промислових, економічних і транспортних центрах України.

З листопада 2016 року Завод починає серійний випуск нової моделі інверторних напівавтоматів - ПСИ-150S. Інверторні цифрові напівавтомати ПАТОН ПСИ-150S однокорпусного типу виконання призначені для ручного дугового зварювання (РДС «MMA»), аргонодугового зварювання (АРГ «TIG») і напівавтоматичного зварювання (ПА «MIG / MAG») в середовищі захисних газів і сумішей на постійному струмі. Особливістю даної моделі є те, що плата управління блоком подачі дроту в апараті - цифрова.

2017
У січні 2017 року ДЗЗУ ІЕЗ ім. Є.О.Патона завершив розробку дослідних зразків незалежних блоків подачі дроту БП-5 і БП-15-4 для лінійки зварювальних інверторів серії Professional виробництва ПАТОН. Дана розробка дозволяє зварювальникам повністю розкрити потенціал, закладений в цю лінійку апаратів. Також до кінця січня завершена розробка дослідного зразка сучасної установки для мікроплазмового напилення порошкових матеріалів на поверхню виробів, що вимагають підвищених експлуатаційних умов зносостійкості і корозійної стійкості, а також для відновлення зношених поверхонь і нанесення спеціальних покриттів.

На початку 2017 року Завод закупив високотехнологічне обладнання марки TRUMPF і ввів в експлуатацію ділянку з виробництва корпусів для зварювальних апаратів, а в березні - лінію порошкового фарбування. Впровадження власної ділянки з виробництва корпусів дозволить не тільки істотно зменшити собівартість всієї лінійки зварювального обладнання марки ПАТОН, а й налагодити випуск металевих виробів для інших галузей економіки України, а саме:
  • приладобудування,
  • мале машинобудування,
  • виробництво частин для залізничних вагонів,
  • будівництво (покрівельні листи),
  • меблі (броньовані двері та інші металеві конструкції),
  • лабораторне обладнання (стенди, шафи, стійки, столи і т.д.),
  • житлово-комунальне господарство (електрощитки та обладнання для комунальних підприємств).
Дослідний Завод Інституту Електрозварювання ім. Е.О.Патона продовжує традиції патонівської школи - зміцнювати зв'язки з промисловістю.

Девіз заводу: надійність, якість, традиції і в даний час допомагає знаходити надійні зв'язки зі споживачами зварювальної техніки.

Багаторічний досвід виробництва унікальних установок і джерел живлення для різних способів зварювання дозволяє колективу співробітників заводу з оптимізмом дивитися в майбутнє, бо без зварювання жоден вид промислового виробництва не можливий.

Апарати «Патон» будуть завжди користуватися попитом серед споживачів не тільки в Україні.

2018
Впродовж 2018 року проведено модернізацію продукції, що випускається: запущено в серійне виробництво оновлені версії інверторних зварювальних апаратів ВДІ серії ЕСО, ПСІ серії Standard, а також ПСІ-315 PRO-380V.

У квітні 2018 Заводом біло успішно завершено процес сертифікації зварювальних електродів ПАТОН™ для продажу на ринках країн Європи. Отриманий сертифікат СЄ надає можливість Заводу безперешкодно постачати дану продукцію в 25 країн Єдиної Економічної Зони, а також в країни, які визнають європейську сертифікацію.

Розпочато серійний випуск нового обладнання – блоку автономного охолодження ПАТОН™ БАО-7, основним призначенням якого є якісне охолодження та забезпечення циркуляції охолоджуючої рідини у замкнутій системі, при роботі зі зварювальним обладнанням.

В рамках реалізації експортної стратегії, продукція ПАТОН™ представлена на міжнародних виставках Тargi Kielce's Industrial Spring (Польща), та XVII Міжнародний Промисловий Форум у Києві.

В частині виробництва класичного зварювального обладнання Дослідним заводом успішно реалізовано проект з постачання джерел зварювального струму на 5000 ампер (ВМГ-5000) низці провідних українських підприємств із галузей видобувної промисловості та металургії.
2019
Проведено модернізацію апаратів ВДІ серії MINI, ЕСО та PRO, за результатом якої підвищилася працездатність апаратів при живленні від послабленої мережі, а апарати професійної серії, для зручності налаштування, отримали РК-дисплей з багатомовним інтерфейсом. Також завершено розробку та організовано випуск першої партії (за попереднім замовленням клієнтів) пультів дистанційного керування для апаратів ВДІ серії PRO зі зварювальними струмами від 300 ампер, які значно підвищують зручність та ефективність використання обладнання, та мобільність зварювальника.

Якісно покращена та розширена комплектація напівавтоматів ПАТОН™ – в стандартний комплект поставки окрім напівавтоматичного пальника та кабелю з клемою «маса» додано зварювальний кабель з електродотримачем, а професійна серія напівавтоматів комплектується аксесуарами від компанії Abicor Binzel.

Стартувало серійне виробництво нового потужного інверторного випрямляча ПАТОН™ ВДІ-500, з номінальним зварювальним струмом до 500 ампер – першого із запланованої лінійки потужних інверторних апаратів на 500/630/1200 ампер.

Виробництво зварювальних електродів ПАТОН™ сертифіковано згідно міжнародному стандарту ISO 9001:2015. Таким чином отримано підтвердження того, що Завод суворо дотримується у своїй роботі таких принципів менеджменту якості, як орієнтування на клієнта, лідерство, мотивація персоналу, процесний підхід та постійне удосконалення.

Продукція ПАТОН™ представлена на міжнародних виставках: XVIII Міжнародний Промисловий Форум (Київ, Україна), та MacTech 2019 (Каїр, Єгипет). В рамках XVIII Міжнародного Промислового Форуму, Завод виступив партнером XIII Конкурсу зварювальників, надавши обладнання – новітні апарати для аргонодугового зварювання ПАТОН™ АДІ-200 PRO AC/DC, та іншу підтримку, для проведення змагань у категорії 141 метод/GTAW.
2020

2020-2021 роки для Paton International стали роками оновлення та інновацій. У цей час R&D центр та виробництво Paton займаються розробкою, тестуванням та випуском нових моделей апаратів та розширенням ассортименту промислового обладнання. З'являється новий інвертор PRO-630, напівавтомати StandardMig-270, 350, аргонодуговий інвертор ProTIG-315 AC/DC, апарати повітряно-плазмового різання StandardCUT-100 та ProCut-40. напівавтомати з можливістю рідинного охолодження, а також комплексні рішення для зварювання.

2021
У 2021 році був повністю змінений зовнішній вигляд апаратів та логотип Paton, у зв`язку із розширенням ринків збуту та орієнтацією на експорт. Підкорені нові ринки, а саме - Австралія, Іспанія. ОАЕ та ін.

У 2021 році R&D центр Paton починає працювати над роботизацією зварювального обладнання, над апаратами із синергетичним управлінням та взагалом над вдоконаленням та підвищенням функціональності зварювального обладнання.

Вже у листопаді 2021 було презентовано розроблений, спільно з Qweedo Robotics, перший український коллаборативний робот, який значно підвищує рівень продуктивності роботи, якість та точність зварювальних швів.
Читати далі