Каталог товарів
Авторизуйтеся для отримання
розширених можливостей
Як зробити напівавтомат з інвертора PATON PRO та незалежного блоку подачі дроту

Як зробити напівавтомат з інвертора PATON PRO та незалежного блоку подачі дроту

Опубліковано: 30.08.2022 Переглядів: 620

Інвертори PATON професійної серії PRO можуть виступати в ролі джерела зварювального струму для напівавтоматичного зварювання. Для цього, вони мають необхідну воль-амперну характеристику на виході силових роз’ємів. В якості зовнішнього механізму подачі зварювального дроту може використовуватися незалежний блок подачі виробництва PATON або іншого виробника, який має власне джерело живлення.

Схема підключення блоків подачі дроту для кожного конкретного блоку є індивідуальною, і тому в інструкції з експлуатації апаратів PATON PRO не надається. Знайти таку схему можна в інструкції з експлуатації конкретного блоку подачі. Підключення незалежних блоків подачі дроту PATON Feeder проходить з набагато меншими зусиллями, так як у них вже передбачені усі необхідні роз’єми та режими роботи.

Для того, щоб підготовитись до роботи в режимі напівавтомату треба:

 • Під’єднати кабель «маса» в роз’єм «-» джерела струму.
 • Під’єднати зажим кабелю «маса» до виробу.
 • Під’єднати силову перемичку (силовий кабель, що виходить з механізму подачі) до роз’єму «+» джерела зварювального струму.
 • Під’єднати сигнальний кабель механізму подачі до роз’єму джерела струму (на задній стінці апарата). При роботі в режимі напівавтомата використовується тільки 2 контакти цього роз’єму, які замикаються в момент, коли джерело повинно працювати й розмикаються в момент, коли джерело має буди вимкненим.
 • Під’єднати зварювальний напівавтоматичний пальник до блоку подачі дроту.
 • Встановити редуктор на газовий балон із захисним газом "СО2" або "Ar+CO2".
 • Під’єднати газовий шланг до редуктора балону та до штуцера на блоці подачі дроту.
 • Відкрити кран газового балону та перевірити герметичність з’єднань.
 • Під’єднати блок живлення механізму подачі дроту до мережі живлення.
 • Увімкнути блок подачі дроту власним вимикачем.
 • Увімкнути джерело зварювального струму.
 • За допомогою кнопки зміни режимів на джерелі зварювального струму вибрати режим зварювання «MIG/MAG».
 • За допомогою кнопок «+» та «-» на джерелі струму встановити необхідну напругу зварювання.
 • На блоці подачі дроту встановити необхідну швидкість подачі дроту.
 • При необхідності, відрегулювати додаткові функції зварювального процесу.

УВАГА! При зварюванні чорних металів, в якості захисного газу, як правило, використовується вуглекислий газ «СО2», а при зварюванні алюмінію – тільки інертні гази, такі як аргон «Ar» або гелій «Не». Для нержавіючих та високолегованих сталей часто використовуються суміші вказаних газів у різних пропорціях, наприклад, "80% Ar + 20% CO2".

Не забувайте про подачу захисного газу! Якщо у Вас ще нема досвіду встановлення оптимального тиску для зварювання конкретного виробу, для початку можна встановити тиск газу більший оптимального значення, ~0,2МПа, це мало впливає на процес зварювання, лише трохи збільшить витрати газу. Також рекомендується починати з середніх значень параметрів швидкості подачі дроту (~6..8 м/хв) та напруги на джерелі (~19В), при будь-якому діаметрі встановленого дроту (Ø 0,6…1,2 мм). Вказані значення параметрів не є ідеальними, але при правильній роботі джерела струму, стабільній подачі дроту (без ривків), а також при правильному під’єднанні, така зв’язка «джерело струму + блок подачі» вже повинна зварювати. Щоб досягти кращого результату, треба регулювати напругу на джерелі та швидкість подачі дроту на блоці подачі згідно загальним рекомендаціям з налаштування зварювального процесу напівавтоматами. Для кожного конкретного випадку значення цих параметрів є різними, так як на них впливає багато факторів: товщина та склад зварюваного металу, діаметр та марка зварювального дроту, температура довкілля, температура виробу та ін. Саме тому оптимальні значення параметрів напруги та швидкості подачі дроту підбираються зварювальником самостійно.