По вопросам предоставления официальных комментариев и информационных материалов обращайтесь в отдел маркетинга и рекламы:
044 259 40 00, pr@paton.ua

Слідкуйте за нами в соц.мережах

ЗМІ про нас

Дослідному заводу зварювального устаткування ІЕЗ ім. Є. О. Патона – 60 років!

30.01.2019

Зварювальні роботи – одна з найважливіших складових багатьох секторів бізнесу, від невеликих приватних автомайстерень та фермерських господарств до важкого машинобудування та будівництва. І якість зварювальних робіт багато майже напряму залежить від якості обладнання та зварювальних матеріалів, які використовуються в процесі зварювання.

Україна – одна з небагатьох країн, яка може похвалитися як наявністю власного спеціалізованого наукового інституту, який веде свою діяльність в галузі технологій зварювання, так і наявністю виробників високоякісного зварювального устаткування та матеріалів.

Одним із таких виробників є Дослідний завод зварювального устаткування Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона, який у січні 2019 року відсвяткував своє 60-річчя.

З моменту початку своєї роботи (1959 р.) основним завданням Заводу було відпрацювання технології виробництва нового зварювального устаткування, розробленого вченими Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона. І за свою 60-річну історію Заводом було виготовлено сотні тисяч одиниць обладнання для підприємств майже всіх континентів світу. Зварювальне обладнання, вироблене Дослідним заводом, використовувалось для зварювальних робіт в дуже широкому спектрі умов: від водних глибин до відкритого космосу.

Серед відомих історичних подій, при реалізації яких використовувалось обладнання ДЗЗУ, варто зазначити:

1. спорудження газогону «Бухара-Урал» (апарати А850 та А943 для зварювання труб великого діаметру);

2. перші зварювальні роботи з електронним променем, плазмою та плавким електродом у космосі, що проводилися екіпажем корабля «Союз-6» (унікальна установка «Вулкан»);

3. радянсько-французький експеримент в навколоземному космічному просторі (спеціальна апаратура «Аракс»);

4. перше у світі різання, зварювання, паяння та напилення металічних пластин в умовах відкритого космосу на комплексі «Салют-7» (портативна електронно-променева установка УРІ).

В період з 1992 до 1998 р., в часи нестабільної економічної ситуації в Україні, коли багато виробничих підприємств були змушені припинити свою діяльність, Дослідному заводу зварювального устаткування вдалося зберегти виробничі потужності та найцінніший кадровий ресурс. У цей період основним видом діяльності Заводу був випуск трансформаторного обладнання.

В 2004 році, паралельно з виробництвом класичних трансформаторів та випрямлячів, формується новий конструкторський відділ, основним завданням якого була розробка зварювальних інверторів. Цей відділ було сформовано з висококласних спеціалістів – випускників НТУУ «КПІ», які були одразу направлені на навчання в Італію, на один з провідних європейських заводів з виробництва інверторних зварювальних апаратів. Це дало свої результати – Дослідний завод зварювального устаткування першим в Україні опанував виробництво зварювальних апаратів інверторного типу, і сьогодні продукція Заводу займає значну частину українського ринку зварювального обладнання. Також ДЗЗУ є єдиним заводом в Україні, здатним виробляти зварювальне обладнання на зварювальні струми від 150 А для побутових споживачів і до  10 000 А – для гігантів української промисловості.

Після того, як Завод зайняв значну частку ринку України, було прийнято рішення про активний розвиток експорту. В 2012 році було здійснено першу експортну поставку зварювальних апаратів інверторного типу в Екваторіальну Гвінею. А з 2013 року зварювальні апарати почали експортуватися в Грузію, Молдову та Азербайджан. В 2014 році Дослідний завод отримав Європейську сертифікацію СЕ на інвертори, а в 2017р. підтвердив її для всієї лінійки апаратів ПАТОН™ інверторного типу.

Станом на 2019 рік продукція ПАТОН™ експортується у більш ніж 20 країн по всьому світу – від Латинської Америки до Південної Кореї.

«Увесь період своєї діяльності Дослідний завод зварювального устаткування втілював в життя розробки Інституту електрозварювання. З одної сторони, це була велика відповідальність, а з іншої – завжди підтримувало творчий потенціал колективу в тонусі та надавало можливість працювати з новітніми розробками в галузі зварювання, що у високій мірі стало запорукою сьогоднішніх успіхів Заводу» – ділиться своїми враженнями Віктор Корицький, який працює у тісному контакті з колективом ДЗЗУ з часів його заснування.

Завод як і раніше продовжує тісну співпрацю з Інститутом електрозварювання ім. Є. О. Патона та Дослідно-конструкторським і Технологічним Бюро ІЕЗ, залишаючись виробничою ділянкою для виробництва експериментального обладнання. Впродовж декількох останніх років на базі Заводу реалізовано ряд проектів національного та міжнародного масштабу. Серед них:

1. розробка технології зварювання для виробництва зварних комбінованих роторів за допомогою автоматичного зварювання під флюсом на замовлення ВАТ «Турбоатом» (2013 р.):

2. проект для державної нафтової компанії Азербайджану (SOCAR) з відділення двох понтонів від блоку методом направленого вибуху при будівництві морської стаціонарної платформи №7 в Каспійському морі (2014 р.);

3. проект для Державної компанії «Укрспецекспорт» з розробки та виробництва партії зварювального обладнання для роботи в умовах тропічного клімату, яке було поставлено на один з суднобудівних заводів Південно-Східної Азії (2015 р.);

4. розробка зварювального обладнання для електрошлакового зварювання металу товщинами до 200…450 мм для машинобудівного заводу у Східній Європі (2016 р.);

5. спільна розробка Заводу разом з ДКТБ ІЕЗ багатопостових зварювальних випрямлячів ВДУ-1202П, якими був переоснащений вагонобудівний завод SCB Foundry в Чехії (2016 р.);

6. проект для Державного підприємства «Укроборонсервіс» зі створення автоматичної системи координування міномету (2016 р.). Проект було успішно представлено на ХІІІ Міжнародній спеціалізованій виставці «Озброєння та безпека - 2016».

Також Завод продовжує у успіхом реалізовувати розробки Інституту у своїй продукції, виробляючи зварювальне обладнання класичного типу. Буквально наприкінці 2018 року Дослідним заводом було реалізовано проект з поставки чотирьох багатопостових зварювальних випрямлячів ПАТОН™ ВМГ-5000 на зварювальних струмах до 5 000 ампер для провідних українських підприємств – лідерів добувної промисловості та металургії.

Сучасні темпи розвитку науки та технологій диктують необхідність регулярного оновлення виробничих підприємств на стратегічному та технологічному рівнях. Відповідати статусу національного виробника неможливо без постійних інвестицій у розвиток галузі, і саме цьому керівництво Заводу приділяє особливу увагу.

З метою розширення асортименту продукції та укріплення зайнятих на ринку позицій, керівництвом Заводу було прийнято рішення про створення власного підприємства з виробництва зварювальних електродів. В результаті, на початку 2016 року було створено компанію ТОВ «ПАТОН-Електрод», яке почало виробляти зварювальні електроди найбільш затребуваних марок за класичною рецептурою: АНО-21, АНО-36, АНО-4, УОНИ 13/45, УОНИ 13/55, МР-3, спеціальні електроди для наплавлення марки Т-590, зварювання чавуну ЦЧ-4, зварювання високолегованих сталей ОЗЛ-8 та ЦЛ-11, а також електроди серії Elite за покращеною рецептурою від Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона. А в 2017 році, в рамках реалізації стратегії розвитку даного напрямку, технологічний парк виробництва електродів поповнився сучасною лінією продуктивністю 12 тон за зміну.

У зв’язку із зростанням об’ємів виробництва, у 2017 році Завод впровадив ділянку з виробництва корпусів для зварювальних апаратів, на якій розмістилося високотехнологічне обладнання відомої марки TRUMPF: координатно-пробивний прес для обробки великих листів металу, гідравлічний кромкозгинальний прес для надання необхідної форми металевим виробам та лінія порошкового фарбування готових виробів. А в 2018 році було модернізовано ділянку механічного виробництва: введено в експлуатацію токарний обробний центр HAAS, вертикальний обробний центр HAAS, обладнання для плазмового різання з ЧПУ Hypertherm MAXPRO 200 та спеціальний поворотний стіл. Весь цей комплекс обладнання повністю автоматизований та надає можливість здійснювати широкий спектр робіт з виробництва та обробки різноманітних деталей.

Проведене переоснащення та модернізація виробництва стали запорукою до підвищення якості продукції Заводу, зниженню трудомісткості складних операцій та скороченню певних циклів виробництва, що дозволило краще контролювати собівартість готової продукції.

«Заходи з оновлення виробничої бази Дослідного заводу та поетапна реалізація стратегії розвитку надає нам можливість з впевненістю дивитися у майбутнє. Сьогодні Завод акцентує свою увагу на розробці нових зразків зварювального обладнання та розширенні асортименту. Вже ведеться активна розробка потужних апаратів інверторного типу зі зварювальними струмами до 1 200 А, які, як ми сподіваємося, незабаром поповнять лінійку зварювальних інверторів ПАТОН™», - розповідає про плани голова правління Заводу, Анатолій Степахно.

Ще одним важливим вектором розвитку Заводу є активне розширення експорту своєї продукції. Сьогодні, серед першочергових завдань експортного відділу підприємства, стоїть розширення присутності продукції ПАТОН™ на ринках європейських країн, а також вихід на ринок країн Центральної Америки. І тут, за словами директору з експорту Заводу, Дар’ї Сєліної вже є чим похвалитися: «У січні 2019 року ми відвантажили пробну партію продукції ПАТОН™ в Коста-Ріку, яка, ми сподіваємося, стане початком ефективної роботи в цьому регіоні. Також зараз активно ведемо переговори щодо початку поставок в Індію, Нігерію та Єгипет».

Таким чином, за свої 60 років Дослідний завод зварювального устаткування пройшов дійсно великий шлях, зі своїми злетами та падіннями, стараючись максимально зберегти та примножити свій виробничий та кадровий потенціал, та підвищувати ефективність своєї роботи. У кінцевому підсумку це дозволило йому стати провідним українським виробником зварювального обладнання та матеріалів, а продукції ПАТОН™ – користуватися високим попитом як у українських зварювальників, так і у професіоналів зварювання по всьому світу!


Джерело: УНИАН


Інші публікації
Вихід вітчизняних виробників на ринок ЄС: коментарі ДЗЗУ – провідного українського експортера зварювального обладнання
Вихід вітчизняних виробників на ринок ЄС: коментарі ДЗЗУ – провідного українського експортера зварювального обладнання Із січня 2016 року між Україною та Євросоюзом запрацювала зона вільної торгівлі. 10 травня 2019
Реформа машинобудування у сюжеті каналу UATV
Реформа машинобудування у сюжеті каналу UATV Машинобудування є надзвичайно високотехнологічною сферою промисловості. Тому, щоб відповідати вимогам часу, ця галузь потребує постійної модернізації. 12 березня 2019
Вiдео
Відеоогляд асортименту зварювальних електродів ПАТОН™
25 серпня 2020
Асортимент інверторних зварювальних апаратів ПАТОН™
22 липня 2020
Зварювання алюмінію напівавтоматами ПАТОН™ (відеоінструкція)
19 березня 2019
Обзор сварочных электродов ПАТОН™ УОНИ 13/55
16 серпня 2018
Завантажити бiльше
Підпишиться на нашу розсилку,
щоб завжди бути в курсі новин Заводу
Закрыть
Откликнуться на вакансию
Формат файла: ZIP, DOC. Размер: до 10мб.
Файл успешно загружен.
Закрити
Запросити ціну, на:
×