По вопросам предоставления официальных комментариев и информационных материалов обращайтесь в отдел маркетинга и рекламы:
044 259 40 00, pr@paton.ua

Слідкуйте за нами в соц.мережах

Корпоративний блог

ПАТОН™ УОНІ 7018 ELITE - новий рівень зручності при зварюванні відповідальних конструкцій

29.09.2020

Відомо, що металоконструкції, що вимагають підвищеної надійності - трубопроводи, вантажопідйомні механізми, опірні будівельні конструкції тощо в умовах монтажу і ремонту як правило зварюються електродами з фтористо-кальцієвим покриттям. На території країн колишнього СРСР дотепер іще залишаються найбільш популярними електроди марки УОНІ 13/55 та їх аналоги.

Зварювальники зі стажем добре знають, що незважаючи на прекрасні показники механічних характеристик металу швів в тому числі при негативних температурах експлуатації, зварювально-технологічні властивості класичних електродів УОНІ 13/55 залишають бажати кращого. Так, для виконання зварювання неповоротних стиків в з'єднаннях труб, вертикальних і стельових швів потрібна висока кваліфікація зварників і достатній досвід подібних робіт для отримання швів, які не мають дефектів - пор, несплавлення і шлакових включень. При цьому зварювати доводиться короткою дугою, щоб уникнути появи пор через недостатньо надійний газовий захист зварювальної ванни від контакту з повітрям.

Крім того, класичні електроди УОНІ 13/55 нетехнологічні у виробництві, вимагають постійної підвищеної уваги технологів і виробничого персоналу до цілого ряду показників як порошкоподібних компонентів покриття, так і сполучної речовини - рідкого скла. З цієї причини, в виробничих умовах виготовлення подібних електродів, під час запуску у виробництво кожної нової партії електродів УОНІ 13/55 іноді доводиться утилізувати значну частину сировинних матеріалів, допоки будуть знайдені оптимальні умови мокрого змішування, опресування і в’ялення електродів досить високої якості, яку очікують споживачі.

Через перераховані вище незручності фахівці електродного виробництва Дослідного заводу зварювального устаткування вирішили знайти шляхи оптимізації діапазону технологічних параметрів виготовлення електродів з фтористо-кальцієвим покриттям зі збереженням рівня експлуатаційних характеристик металу швів. В основу експериментів по оптимізації технологічного процесу виготовлення сучасних електродів з фтористо-кальцієвим покриттям і поліпшення їх зварювально-технологічних характеристик були покладені знання Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона при розробці покриттів аналогічних електродів серії АНО. Був переглянутий гранулометричний склад компонентів шихти, оптимізовані частки великої (0400-0315) і дрібної (0125-0063) фракцій порошкоподібних компонентів. До складу покриття фтористо-кальцієвого типу додатково введені компоненти, які сприятливо впливають на пластичні властивості обмазувальної маси в процесі опресування електродів. Особливу увагу при цьому було приділено поліпшенню газового захисту розплавленого металу зварювальної ванни і поліпшення поведінки шлаку при зварюванні в просторових положеннях.

В результаті вийшли електроди, які за своїм складом і зварювально-технологічними властивостями відносяться до типу AWS 5.1: Е 7018. Таким чином їм було присвоєно назву ПАТОН™ 7018 ELITE, але на перехідний період, було збережено в назві позначення УОНІ 13/55. На такий крок довелося піти тимчасово, оскільки багато споживачів все ще використовують у себе на виробництві застарілі нормативні документи, в яких передбачено зварювання металоконструкцій саме електродами марки УОНІ 13/55.

Електроди ПАТОН™ 7018 ELITE (УОНІ 13/55) призначені для зварювання у всіх просторових положеннях (окрім вертикального зверху-вниз) відповідальних конструкцій і трубопроводів з вуглецевих і низьколегованих сталей з межею міцності від 500 МПа до 640 МПа. У порівнянні з традиційними електродами УОНІ 13/55, електроди ПАТОН™ 7018 ELITE мають кращі зварювально-технологічні властивості, а саме - меншу плинність шлаку при зварюванні в просторових положеннях, легше відділення шлакової корки при виконанні багатошарових стикових швів, в кутових і таврових швах, забезпечують м'яке горіння дуги як на постійному так і на змінному струмі з мінімальним розбризкуванням.

Покриття електродів ПАТОН™ 7018 ELITE (УОНІ 13/55) містить залізний порошок, що дозволяє зменшити питому витрату електродів на одиницю наплавленого металу в порівнянні з класичними електродами УОНІ 13/55 і УОНІ 13/45.

Таким чином, крім поліпшення зварювально-технологічних властивостей і, відповідно, зручності роботи зварника, нові електроди є ще й більш економічними в порівнянні з класичними УОНІ 13/55, при збереженні такого ж рівня якості зварного шва.
Інші публікації
Порошкові дроти для зварювання та наплавлення
Порошкові дроти для зварювання та наплавлення Порошковий дріт - це безперервний електрод, що складається з металевої оболонки і порошкоподібного наповнювача (сердечника). 19 червня 2020
Підготовка зварювальних електродів до зварювання
Підготовка зварювальних електродів до зварювання З усіх зварювальних матеріалів, що випускаються промисловістю, покриті електроди за обсягом застосування займають провідне місце. Ними зварюють понад дві третини металоконструкцій. 2 квітня 2020
Особливості вибору зварювальних інверторів ПАТОН™
Особливості вибору зварювальних інверторів ПАТОН™ Дослідний завод зварювального устаткування ІЕЗ ім. Є.О. Патона випускає великий асортимент професійного зварювального обладнання і матеріалів, які задовольняють потреби як великих промислових підприємств, так і приватних осіб. 19 березня 2020
Вiдео
Обзор полуавтомата инверторного ПСИ-500 PRO DC MMA/TIG/MIG/MAG
8 квітня 2021
Обзор аргонодугово инвертора ПАТОН™ АДИ-315 PRO AC/DC TIG/MMA
7 квітня 2021
Огляд мультифункціональних цифрових інверторів ПАТОН™: МФІ-250 MultiPRO та МФІ-270-400V MultiPRO
22 січня 2021
Відеоогляд асортименту зварювальних електродів ПАТОН™
25 серпня 2020
Завантажити бiльше
Підпишиться на нашу розсилку,
щоб завжди бути в курсі новин Заводу
Закрыть
Откликнуться на вакансию
Формат файла: ZIP, DOC. Размер: до 10мб.
Файл успешно загружен.
Закрити
Запросити ціну, на:
×