Каталог товарів
Авторизуйтеся для отримання
розширених можливостей
Мінекономіки зареєструвало індустріальний парк "Патон" в Київській області

Мінекономіки зареєструвало індустріальний парк "Патон" в Київській області

Опубліковано: 18.02.2021

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України 24 грудня 2020 року включило до реєстру індустріальних (промислових) парків індустріальний парк "Патон" (Київська обл.) Площею 17,0597 га, ініціатором створення якого виступило ТОВ "Дослідний завод зварювального устаткування Інституту електрозварювання ім . Є.О.Патона "(Київ).

Згідно з інформацією на сайті міністерства, запланований термін функціонування парку, розташованого на території Глевахівської селищної ради Фастівського району, становить 30 років. У ньому планується створити до 2 тис. Робочих місць.

Пріоритетними видами економічної діяльності в індустріальному парку будуть створення промислового виробництва сучасної електрозварювальної техніки різного призначення, електрозварювальних матеріалів, упаковка різного призначення, логістика та інші.

Прес-служба Мінекономіки інформує, що на сьогодні до Реєстру індустріальних парків уже включено 45 парків, в тому числі в 23-х обрані керуючі компанії, в восьми - залучено учасників (всього 10 учасників).

Крім того, створюються і функціонують індустріальні парки, які не включені до зазначеного Реєстру, в тому числі чотири парку створені до прийняття закону України "Про індустріальні парки".

Дослідний завод ІЕЗ ім.Патона створений в 1959 році з ініціативи Бориса Патона, як один зі складових Інституту електрозварювання. Завод є лідером українського ринку зварювального устаткування і матеріалів.

Як повідомлялося, закон про ІП був прийнятий Верховною Радою в 2012 році. Держпідтримка створення і функціонування ІП включає, зокрема, виділення коштів з Державного фонду регіонального розвитку за умови співфінансування з місцевих бюджетів в розмірі 10% їх кошторисної вартості, звільнення від пайової участі в розвитку місцевої інфраструктури в разі будівництва об'єктів в межах ВП, а також звільнення від сплати імпортного мита при ввезенні обладнання та комплектуючих, які не виробляються в Україні.

У жовтні 2016 року Верховна Рада прийняла за основу законопроект про податкові пільги для індустріальних парків, але, згідно з даними на сайті парламенту, в середині липня 2018 року цей документ був підготовлений до другого читання, однак на голосування не виносився.

У червні минулого року в ВР зареєстровані також пропонують ряд пільг для ІП законопроекти №3724 і №3725, зокрема, нульовий податок на прибуток в перші п'ять років і при наявності експорту - сплату 50% податку в наступні 5 років; скасування ввізного мита на обладнання. Законопроекти передбачалося доопрацювати з урахуванням великої кількості зауважень до них.

Теги: #зміпронас, #патон