Products catalog
Поради щодо вибору зварювальної маски хамелеон

Поради щодо вибору зварювальної маски хамелеон

Published: 24/06/2021 Times Read: 699

Без правильно обраної зварювальної маски процес зварювання не буде ефективним. Під час роботи, при якій використовуються зварювальні апарати, підвищується ризик травм: можна отруїтися газовими випарами, отримати удар електрикою, обпалити очі або інші частини тіла. Очі уражаються під дією випромінювань – ультрафіолетового, інфрачервоного і теплового. Також небезпеку представляють бризки розплавленого металу. Правильно підібрана маска дозволяє використовувати зварювальний апарат безпечно.

Вибираємо маску хамелеон

Головним елементом, який відповідає за захист зору, є автоматичний світлофільтр, який реагує на змінну інтенсивності світіння. Коли зварювальна дуга запалюється, відбувається швидке автоматичне затемнення світлофільтру (на це потрібно близько 0,00005 сек.), що дозволяє зварнику контролювати початок процесу без ризику засліплення.

Стуктура світлофільтру високої якості складається з шарів, що містять поляризаційні плівки, серед яких знаходяться шари рідких кристалів. Коли зварювання починається, то кристали встановлюються в певному порядку, блокуючи частину світлового випромінювання.

Два-три рідкокристалічних шарів використовуються для максимального зменшення залежності затемнення кута при попаданні світла. Від правильного вибору маски багато в чому залежить ефективність подальшої роботи.

Характеристики, на які необхідно звернути увагу при виборі:

 • Підприємство-виробник. Має бути сертифікація світлофільтра, зазначення його оптичного класу. Вказаний гарантійний термін. Якщо такої інформації немає, то походження товару сумнівно, як і якість.
 • Наявність і види регулювання. У зварювальних масках професійного рівня передбачена можливість регулювати затемнення (9 – 13 DIN), рівень чутливості, час до відкриття після завершення робіт по зварюванню. Регулювання можуть бути як зовнішніми із розташуванням на масці зліва, так і внутрішніми з розташуванням безпосередньо на фільтрі. Залежно від плавності перемикання існують ступінчасті і плавні регулювання, при наявності яких простіше підібрати найбільш відповідну ступінь затемнення.
 • Типи зварювання, для яких призначений світлофільтр. Якщо він підходить для аргонно-дугового зварювання, то є можливість працювати автоматично і штучними електродами.
 • Площа області видимості. Чим вона більше, тим краще, але варто мати на увазі, що подібні світлофільтри відрізняються більш високою крихкістю.
 • Зовнішні характеристики маски, в тому числі, її маса, конструкція наголовника. Зварювальна маска повинна бути зручною, від цього залежить якісне виконання робіт.

Ще моменти, про які варто знати потенційному покупцеві:

 • У деяких моделях масок-хамелеонів не передбачено регулювання. Також випускаються маски зі ступінчастим або плавним регулюванням ступеня затемнення фільтра, від 9 до 11 DIN (С4-С8). У зварювальних масках професійного рівня передбачено 3 параметра затемнення, серед яких чутливість для налаштування захисту від випромінювання гарячого металу або електрода, час затримки відкриття фільтра після завершення робіт по зварюванню (для остигання металу). Зовнішні регулювання відрізняються великою зручністю порівняно з внутрішніми, тому що параметри можна змінювати безпосередньо при зварюванні. Однак необхідно дотримуватися обережності: якщо маска впала, то можливі пошкодження фільтра.
 • Дешеві моделі масок-хамелеон відрізняє нестабільність при tig зварюванні. Проявляється це у вигляді мимовільного відкривання. Для перевірки працездатності масок варто використовувати саме tig зварювання. Якщо маска добре показала себе при такому режимі, то проблем не буде і при mma, і mig/mag.
 • Існує залежність затемнення від кута падіння випромінювання. Ця похибка усувається за рахунок застосування 3 шарів фільтрів Speedglas, або 2-х Balder, які відрізняються більш високою якістю.
 • Час відкриття та закриття фільтра повинен складати не більше 1-2 мілісекунд. Більшість зварювальних масок відповідають цій вимозі, однак стабільністю роботи відрізняються не всі. Час спрацювання збільшується в холодну пору року – це необхідно враховувати. Більшість масок-хамелеонів задовільно виконують свої функції при температурах до 100.
 • Оптичні характеристики моделі позначаються трьома цифрами на масці, приміром, 2/3/1. Перша з них – це коефіцієнт прозорості, друга цифра – розсіювання випромінювання, третя – ступінь однорідності затемнення випромінювання.
 • Зверніть увагу, чи є акумулятор для увімкнення/вимкнення фільтра. Цей параметр ніяк не позначається на якості світлофільтра.
 • Якщо зварювальна маска сертифікована позначенням СЕ, то це означає, що було проведено тестування одного зразка, DIN – тестування 10-ти зразків раз на два роки, в робочих умовах; DIN plus – тестування 10-ти зразків щорічно.
 • Спосіб ідентифікації початку зварювання – як правило, у більшості масок-хамелеонів використовується оптичний метод. У масці передбачені інфрачервоні датчики.
 • Чим більше розміри області видимості в фільтрі, тим зручніше працювати в зварювальної масці.

Популярні варіанти масок-хамелеонів

 • Моделі виробництва Тайваню та Китаю. Вартість невисока, але і якість відповідна: можливе мимовільне відкривання, спрацьовування з затримкою та інші проблеми.
 • Моделі вітчизняного виробництва. Зварювальне обладнання Патон відрізняється стабільною якістю, але при використанні при аргоновому зварюванні можливе мимовільне відкриття фільтрів.
 • Маски та щитки ОTOS виробництва Кореї. Також випускаються під ТМ GYSMATIC (Франція). Можливе розшарування фільтра, поява плям темного кольору і тріщин.

Маски нашого виробництва - професійного рівня. Ваш комфорт та безпека - головні критерії продукції ДЗЗУ ІЕЗ ім. Є.О.Патона.